Каталог товарів

Огляд мобільного ЦАПа з підсилювачем iFi GO link. Музичний ланцюг

Огляд
04 Березня 2023 540
Автор: Anastasia Nikolaeva

To begin with

Чи можна в 2023 році здивувати аудіофіла новинкою у категорії компактних ЦАПів для смартфона? Сумніваюся, товариство. Ми вже бачили стільки їх – з екранами, з регуляторами гучності, з мультибітними чіпами, з різноманітними режимами та налаштуваннями, з власними акумуляторами, з кнопочками та без, крихітні, потужні, дорогі, дешеві... Проте, коли британська компанія iFi Audio випустила свій найдоступніший мобільний ЦАП GO link, я із щирим нетерпінням чекала його на тест. Цей бренд реально вміє робити звук. Не всі його пристрої особисто мені близькі за смаковими вподобаннями, але є моделі, котрі я по-справжньому люблю. І мені було дуже цікаво, як реалізують фірмовий музичний почерк в ультрапортативному форматі. Заявлена ціна iFi GO link – $59. У презентації його називають "The missing link". Це необхідна ланка ланцюга, який з'єднує користувача з музикою: "The headphone dongle linking you with your music". Що ж, час влаштувати йому перевірку на міцність. До справи.

iFi GO link review

Візуальні враження

Перед нами тонка видовжена коробка, наче від бенгальських вогнів. На мою думку, пакування ідеальне, маленький підсилювач іншого і не потребує. Тим не менш, на коробці відразу привертає увагу величезна наклейка Hi-Res, надійна запорука покращення якості будь-якого виробу, на котрий вирішили її приклеїти. Окрім того, є зображення моделі, короткий художній анонс та основні характеристики.

iFi GO link упаковка

В комплекті маємо класичний металевий перехідник з USB-C на повнорозмірний USB-A, а також раптовий бонус – адаптер з USB-C на Apple Lightning. Я не сподівалася його тут побачити, цим зазвичай не балують навіть флагманські свистки. Тож герой огляду автоматично стає претендентом на звання найкращого бюджетного ЦАПа для Айфона. Але ми ще послухаємо його звук.

iFi GO link комплектація

За дизайном iFi GO link непоганий, його корпус з матовою поверхнею зроблений з магнієвого сплаву, збірка міцна. За розміром він не наймініатюрніший, але все ж  належить до категорії дуже маленьких донглів. Легка вага теж є його плюсом. Кабель довжиною 6 см з посрібленої міді плетений, гнучкий, акуратний. Мінус – він не від'єднується, тому через зношеність замінити його не вийде.

iFi GO link дизайн

Жодних органів взаємодії, окрім світлового індикатора, що вказує на частоту дискретизації, і другої наклейки Hi-Res, яка, нагадаю, покращує багатошаровість обертонів будь-якого пристрою, на корпусі немає. Вихід для навушників лише один, звичайний 3.5, симетричний роз'єм теж відсутній. Ну, у початковому сегменті це норма. Зате на виході 3.5 застосовується фірмова технологія S-Balanced для зниження шуму та перехресних завад, я вже зустрічала її в інших свіжих моделях iFi, тому ставлю лайк.

iFi GO link 3.5-мм джек

Характеристики та функціональність

Знаєте, з точки зору електронної начинки iFi GO link не залишає відчуття, що тут намагалися тотально зєкономити. Малюк отримав чіп ESS Sabre ES9219MQ/Q HyperStream III з технологіями Quad DAC+ та Time Domain Jitter Eliminator. Він підтримує цілком гідну роздільну здатність сигналу PCM 32 біт/384 кГц і DSD256. Є декодування MQA. Для боротьби з джиттером встановлені традиційні для iFi компоненти: тактові генератори високої точності GMT (Global Master Timing) та інтелектуальний буфер пам'яті, конденсатори керуючого типу muRata, керамічні конденсатори TDK C0G класу 1. Доступні цифрові фільтри ЦАПа, присутнє налаштовуєме аналогове підсилення DRE. При регулюванні рівня, гучність змінюється безпосередньо на самому GO link, а не на пристрої, до якого він підключений, це позитивно впливає на звук.

Новинка віддає доволі скромну потужність 70 мВт на 32 Ом і трохи цікавішу вихідну напругу 2.05 V на 600 Ом. Ну, враховуючи компактність корпусу, величезних цифр потужності я і не очікувала. iFi GO link призначений, перш за все, для IEM, сильно тугі повнорозмірні навушники він не розкачає. Натомість фоновий шум і нагрівання під час роботи відсутні.

Сценарії використання моделі очевидні, а наявність у комплекті двох адаптерів закриває всі основні питання. Мій ноутбук розпізнав ЦАП без встановлення драйверів, з айфоном також проблем не було. Гучність змінюється у хорошому широкому діапазоні. Живиться донгл від джерела, але батарею їсть помірно, це тішить.

Звучання

*Основне тестування проводилося на навушниках 64 Audio tia Fourte, Noble Viking Ragnar, Bionic Sound Oxygen та Dunu DK-3001 Pro.

Як на мене, головна перевага подачі iFi GO link – її прозорість. В бюджетному сегменті виробники нерідко посилюють насиченість різних частот своїх пристроїв задля надання їм навмисного вау-ефекту, але виходить у них грубувато. Зате новинка від iFi грає чисто та контрольовано, виділяючи у записі досить багато дрібних деталей. Немає ані змазаних контурів, ані втомлюючої густої яскравості. Крім того, це дає універсальну основу для вибору жанру та навушників.

Також привабливою рисою можна назвати теплоту тембрів, підкреслені контрасти, певну аналоговість почерку. Картина тут рельєфна, виразна, без "цифрової" однорідності. Хороше розділення партій, пружна рухливість мелодії та непогано пророблений панч додають драйву під час прослуховування багатоінструментальних записів. Цілком приємне поєднання правильності та живої емоційності. Звичайно, чекати від моделі за ці гроші шаленої роздільної здатності не слід, але все одно звучання видається більш вивіреним і дорослим, ніж у суперників за класом. Нагадаю, що ми говоримо про наддоступний сегмент. І я дійсно можу рекомендувати гравця від iFi, щоб із задоволенням слухати музику. Час іде, ринок отримує нові стандарти.

Стосовно тоналки GO link – вона досить нейтральна, тому його характер не втомлює. З іншого боку, швидкість, хльосткість і чіткість, доповнені ненав'язливими акцентами, створюють тут переконливий, захопливий акустичний коктейль.

А що з приводу недоліків? Ну, по-перше, GO link здається дещо тонкоголосим. Не назву його подачу занадто рафінованою, вага інструментів все ще прийнятна, але от брак потужності та напористості відчувається. По-друге, уявна сцена менша, ніж хотілося б. І, по-третє, краї діапазону спрощені, але це очікувано. Тож, якщо вам треба отримати толковий звук у рамках даної ціни, якихось критичних мінусів я тут не бачу.

По частотах. Баси швидкі, щільні та панчеві. Варіативність текстур базова, глибина теж могла б бути кращою, а от маса, окресленість та рельєф хороші. Удар пружний і сильний, з чіткою локалізацією. Згасання злегка прискорені, при цьому контроль відмінний, на середину мід не наповзає. Кількісно НЧ лінійні, це явно не варіант для басхедів.

Середні частоти розбірливі, контрастні, природні. Їхня натуральність мимоволі зачаровує, композиція подається м'яко та органічно. Деталізація не переходить у розрізненість або сухе підкреслення недоліків, музика сприймається дуже цілісно. Ноти протяжні та співочі, ВСЧ солодкі, гнучкі, виразні, вони зроблені емоційними і смачними, без пластикової різкості. Звісно ж, це бонус для вокалу.

Високі частоти теплі, медові, делікатні. Вони не заглушені, але схильні до плавності, за рахунок чого зростає відчуття їхньої ніжної вінтажності. Знову ж таки, не варто розраховувати на позамежну технічність і роздільну здатність верхніх шарів, але для досвідчених гурманів є більш дорогі пристрої. У будь-якому випадку, з живими жанрами iFi GO link справляється адекватно, ВЧ відокремлені від середини, тому партії срібних струн та дзвіночків подаються, як треба – чисто і переливчасто.

iFi GO link сетап

Конкуренти

На жаль, мій досвід прослуховування актуальних мобільних ЦАПів у бюджеті близько $50 не є фантастичним, м'яко кажучи. Компанії зараз активно йдуть у флагманський сегмент, підіймаючи планку ціни все далі, і доступні свистки потрапляють до мене на тест нечасто. Тож я назву лише декілька суперників для нашого героя.

Shanling UA1 Pro пропонує аналогічний цінник, схожу потужність 80 мВт, легкий ромбоподібний корпус і більш яскравий, драйвовий звук. Розміщення акцентів у нього V-подібне, його веселий, меломанський характер підходить для будь-яких жанрів. Баси тут ударні, округлі та важкенькі, середні частоти музичні, невимушені та соковиті, а верхи іскристі, емоційні та дзвінкі. Тембральна гамма прохолодніша, ніж у iFi GO link, барвистіша, але не настільки природна. За масштабом сцени приблизно паритет. За деталізацією та прозорістю UA1 Pro поступається, а ще він навряд чи підійде ВЧфобам, але фірмовий гармонійний почерк Shanling має своїх поціновувачів.

Мобільний ЦАП з підсилювачем Periodic Audio Rhodium відрізняється ідеально компактним форм-фактором, бо є, по суті, просто перехідником. Але й потужність у нього, очікувано, смішна – 30 мВт. Варіант виключно для IEM. Модель грає тепло, ледь аналогово, але, на відміну від iFi GO link, не акцентує нюанси та контрасти, а прагне до гладкості та плавності. Подача у неї злита, більш вагома, з оксамитовими текстурами. Швидкість хороша, а от деталізації мені не вистачило. GO link, у свою чергу, видається за звуком чіткішим, але тоншим, без такої огортаючої романтичної протяжності нот. Тембри і у iFi, і у Periodic натуральні, але з різним характерним відтінком.

Ну і головне питання – чи варто накопичувати на iFi Go Bar, або можна зекономити та взяти новий GO link? Підозрюю, ви знаєте, що я скажу. Це два абсолютно різні пристрої, вони не є прямими конкурентами. Go Bar має дуже високу потужність для свого порівняно компактного корпусу, у нього є симетричний вихід 4.4 для навушників, а його висвітлений, точний, відмінно контрольований звук дає обожнювану мною інформативність, прекрасну широку сцену, швидкість і динаміку, достовірність картини та безліч дрібних нюансів. Але якщо ви - аудіофіл-початківець, у ваших навушників небалансний кабель і вони не вимагають величезного підсилення для розкачки, навіщо вам цей аналітичний брусочок вагою 30 г з цінником, вищим за $300? iFi GO link краще підійде для базових завдань. А от вибагливішим користувачам є сенс орієнтуватися на Go Bar.

Підсумки

Отже, на мою думку, перевірку на міцність GO link пройшов почесно. Якщо ви хочете купити недорогий ЦАП для смартфона, але уникаєте китайського Hi-Fi, можна обрати цю новинку від британців iFi. Надійність, функціональність, людська ергономіка та привабливий звуковий почерк дозволяють сміливо назвати її зразковим донглом за ці гроші. Така от антикризова пропозиція. Тримайтеся, товариство.

 

Товари зі статті