Всі магазини працюють за зміненим графіком
Відкрито новий салон у Івано-Франківську, вул. Шевченка, 6
Каталог товарів

Огляд мобільного ЦАПа з підсилювачем Shanling UA3. AKM повертається

Огляд
24 Серпня 2022 306
Автор: Anastasia Nikolaeva

Інтро

Хто у нас тут такий стильний, компактний, потужний, збалансований, ще й на дефіцитному чіпі від Asahi Kasei, про які зараз мріють навіть Hi-Fi плеєри? Що ж, дозвольте познайомити вас з новим виробом аудіофільської компанії Shanling – середньобюджетним портативним ЦАПом з підсилювачем UA3. У мене на тесті вже побували його попередники в лінійці, UA2 та UA1 Pro, тож я з нетерпінням чекала свіжу модель на огляд. Привабливі характеристики та заявлена виробником доступна ціна $110 пророкують майбутній хіт. Любителі знаменитого музичного забарвлення AKM Velvet Sound теж пожвавішали. Але чи все так добре насправді? Чи варта новинка вашої уваги, зможу я назвати її золотою серединою серед величезного асортименту та шаленої конкуренції ринку "свистків"? Будемо розбиратися.

Візуальні враження

Перед нами скромна магнітна коробочка з контурним зображенням моделі і переліком основних характеристик. Комплект поставки у UA3 передбачувано стриманий: короткий змінний кабель USB-C/USB-C з очищеної міді, що має тканинне обплетення, адаптер на повнорозмірний USB-A і наклейки Hi-Res. Шкода, що немає провода Lightning для пристроїв Apple, його, за необхідності, доведеться докупити окремо.

Shanling UA3 і його упаковка

ЦАП Shanling UA3 аксесуари

Зате дизайн новинки універсальний та акуратний. Як ви знаєте, Shanling вміють робити вишукані речі. ЦАП отримав легкий корпус із цільного алюмінію, його матова поверхня не надто чутлива до подряпин та відбитків, а бічні грані приємно звужені, за аналогією з плеєрами компанії. Збірка бездоганна. На подив, апарат залишився відносно компактним, хоча й суміщає відразу два навушникові виходи, 3.5 стандартний і 4.4 балансний. Найчастіше з появою роз'єму Pentaconn "свистки" гладшають безнадійно. Однак параметри корпусу 60×25×13 мм в поєднанні з вагою 21 г я можу назвати цілком прийнятними. Втім, власник має розуміти, що за розміром Shanling UA3 ближчий до портативних Bluetooth-ресиверів, ніж до бюджетних донглів, мініатюрних, як звичайні перехідники. Серйозна електронна начинка і потужність того потребують.

Мобільний ЦАП Shanling UA3

Однозначна перевага моделі – наявність трьох фізичних кнопок відтворення/паузи та регулювання гучності. Вони виглядають дуже мило, мають контрольований хід та чітке клацання. Над ними розташований індикатор, колір якого вказує на частоту дискретизації файлу. А ще на корпусі немає наклейки Hi-Res, але є напис. Підступний план для таких, як я, котрі завжди здирають ці наклейки.

Характеристики та функціональність

Насамперед, у мене для вас радісна новина – на аудіофільські простори почнуть повертатися пристрої на чіпах AKM. От, Shanling вже поновили співпрацю з цією компанією, що відновлює сили після пожежі на заводі, і вперше її ЦАП застосовується в лінійці UA. Це найсвіжіший чіп AK4493SEQ. Він підтримує топову роздільну здатність сигналу PCM 32 біт/768 кГц і DSD512.

Також Shanling UA3 може похвалитися дорослою підсилювальною частиною з двома виділеними схемами Ricore RT6963. Використання окремих підсилювачів дозволило досягти вельми непоганих параметрів: 125 мВт на 32 Ом через вихід 3.5 і 211 мВт на 32 Ом через балансний вихід. Між іншим, рівень потужності на симетричному виході 4.4 такий самий, як у флагманського Shanling UA5, тобто це найкращий показник в серії. Називається, навіщо платити більше.

Я не можу сказати, що герой огляду підходить для тугих планарних навушників, але легкі на розкачку повнорозміри зіграються з ним відмінно. До речі, це саме той рідкісний випадок, коли за підсилення на небалансному виході "свистка" теж не соромно. Крім того, з чутливими IEM відсутній фоновий шум, модель контролює його за допомогою регулятора Low-dropout. Це плюс.

Концепція використання у Shanling UA3, як і у будь-якого мобільного ЦАПа, є елементарною: під'єднав до джерела, підключив навушники, слухаєш музику. Новинка без проблем дружить з будь-якою операційною системою – Android, Windows, Mac та iOS. Мій ноутбук розпізнав донгл без встановлення жодних драйверів. Заявлено сумісність з режимами UAC2.0 і UAC1.0, останній підійде для більш старої техніки, а також для ігрових консолей на кшталт Nintendo Switch. Чому б геймерам не прагнути якісного музичного супроводу для більшого поринання?

огляд ЦАП з підсилювачем Shanling UA3

З додаткових переваг – фірмовий застосунок "Shanling Eddict Player", в якому ви зможете обрати будь-який з 6 цифрових фільтрів, змінити рівень підсилення та, найголовніше, самостійно налаштувати команди для клавіш на корпусі ЦАПа. Але є крапля отрути в бочку меду – застосунок сумісний лише з Android, я зі своїм айфоном залишилася без нього. Сумно. Також до мінусів можу віднести відсутність підтримки гарнітури. А до плюсів – наявність двох режимів регулювання гучності, програмного і апаратного, перемикатися між ними можна довгим натисканням центральної кнопки.

Живлення Shanling UA3 відбувається від джерела. Розробники обіцяють низьке енергоспоживання, але, на практиці, модель порівняно активно розряджа є акумулятор смартфона. З іншого боку, все залежить від навантаження. А підігрів під час роботи слабіший, ніж у конкурентів, це тішить.

Звук  (Focal Utopia, 64 Audio tia Fourte, FiR Audio M5, Noble Audio Khan та Dunu DK-3001 Pro)

Перше, що хочеться сказати – Shanling UA3 зроблений спокусливою смачною цукеркою. Подача у нього ефектна, повітряна, драйвова. Він поводиться з музикою вміло та граційно, дає їй порцію гармонійності і симетрії. Багато уваги приділяється емоційності, іскристій яскравості, атмосфері композиції. Разом з тим, тут присутній непоганий рівень деталізації, також можу похвалити контроль. ЦАП наче зайнятий тим, щоб розважати слухача, але ви одночасно отримуєте достатню міру відшліфованої акустичної інформації.

Стосовно конкретних аспектів налаштування – колорит досягається, як завжди, акцентуванням різних частин діапазону. Вібруючий відгук басів та виділені верхи в поєднанні з об'ємною насиченою серединою створюють дуже захоплюючу мелодійність. Зізнаюся: під час прослуховування я помічала, що ЦАП може губити деталі, підфарбовує тембральну гаму, роздільна здатність у нього не еталонна, але все одно його почерк вельми привабливий. На будь-яких жанрах слухати його приємно. Загалом, для строгої аналітики він не підходить, а для задоволення – те, що треба.

Shanling UA3 і Dunu DK-3001 Pro

По частотах. Баси у Shanling UA3 драйвові, тривимірні, вагомі та масивні. За характером вони трохи лампові, але м'якість текстур доповнює впевнений панч, за рахунок чого спектр уникає лінивої млявості. Швидкість краща, ніж можна очікувати, відпрацювання ритмічного малюнка коректне. Однак глибини саба, як на мене, дещо не вистачає, ну і варіативність НЧ базова, якщо вже чіплятися до чогось.

Середина барвиста, співуча, динамічна. Уявна сцена не рекордна за шириною і глибиною, вона могла бути і кращою, хоча фокусування на головних партіях – це плюс до ефектності. Тембри теплі і солодкі, вокал виділений, він живий, щільний та соковитий, з хорошою передачею нерву. Вишуканий переливчастий блиск на ВСЧ додає моделі витонченості, деталізації і технічності, при цьому він не ріже слух. Із зауважень – реалістичності інструментам іноді не вистачає.

Верхні частоти протяжні, окреслені, доволі виразні. Вони також акцентовані, але без втрати комфортної оксамитовості і плавності. Давні шанувальники Shanling зустрінуть тут знайому манеру, що поєднує красиві відтінки обертонів та гідну тривалість згасань. Незважаючи на весь мій скепсис, мені ВЧ сподобалися.

Конкуренти

В кількох словах поговоримо про суперників нашого героя. Попередник моделі, Shanling UA2, звучить прохолодніше, рівніше, скоріше романтично, ніж так само драйвово. Тембрально він теж насичений і співучий, але за загальним характером менш динамічний та ефектний. Тілесність і щільність у його подачі поєднуються з красивою деталізацією. Але UA2 закономірно поступається за роздільною здатністю і за масштабом сцени, здається більш тонкоголосим, без додаткової тривимірності.

iBasso DC06, що недавно вийшов на ринок, грає природно, комфортно і повітряно. Він має глибший саб із сильним ударом, виразний вокал, характерно висвітлену тембральну гаму, пружні і контрольовані ВЧ. Деталізація у DC06 є слабшою, ніж у UA3, він більш згладжений, але й більш лінійний. Його сцена, як мені здалося, ширша, а у моделі Shanling є кращим ешелонування планів. І ключова відмінність – UA3 за характером драйвовий, веселий, іскристий, а звук DC06 здається спокійним і розміреним, з акцентом на макро-складовій.

Shanling UA3 і конкуренти

Існує і варіант для любителів нейтральності та аналітичності – популярний FiiO KA3. У порівнянні з героєм огляду тут зовсім інша концепція. KA3 має чіткий, каліграфічний почерк, картина у нього більш кристальна, правдива, тембри чисті та прохолодні. На середніх частотах він трохи додає ваги, а зрештою звучить рівно і точно. Але, звісно, критичність до якості запису у нього більш виражена, і він не буде закохувати слухача вкрадливою оксамитовістю.

Підсумки

Що ж, сьогодні ми говорили про новий ЦАП Shanling із серії UA. З такою назвою – я не могла його не потестувати, ви ж розумієте. Жартую. Якщо серйозно, Shanling UA3 залишив позитивні враження. Хороша потужність, актуальні технології та смачний драйвовий звук роблять його самобутнім, впізнаваним гравцем серед бюджетних "свистків". Але, оскільки мова йде про фірмову музичну подачу, рекомендую, за можливості, самостійно послухати модель перед покупкою. Всім Hi-Res, друзі.

 

Товари зі статті