Каталог товарів

Огляд топових TWS-навушників Sennheiser Momentum True Wireless 3

Огляд
22 Грудня 2022 358
Автор: Чуб Олександр

Флагманська лінійка навушників Sennheiser Momentum з'явилася близько десяти років тому. Першою була повнорозмірна дротова модель. З ростом популярності TWS-моделей, компанія випустила Sennheiser Momentum True Wireless першого покоління у 2019. TWS2 з’явилась роком пізніше і отримала активне шумозаглушення та стала дуже популярною. Нарешті, у 2022 році вийшла флагманська модель Sennheiser Momentum True Wireless 3, про яку ми сьогодні поговоримо. З основних відмінностей варто відзначити зміну конструкції та дизайну навушників та трохи менший кейс, що отримав підтримку бездротової зарядки Qi. Тепер навушники підтримують кодек aptX Adaptive, а версія Bluetooth оновилася до 5.2.

Комплектація

Sennheiser Momentum True Wireless 3

Sennheiser Momentum True Wireless 3 запаковані у невелику коробку у біло-блакитних фірмових кольорах Sennheiser. Всередині — самі навушники у кейсі, три пари змінних насадок, три пари змінних додаткових фіксаторів, коротенький кабель Type-C та документація.

Sennheiser Momentum True Wireless 3

Зовнішній вигляд та конструкція

Sennheiser Momentum True Wireless 3

Sennheiser Momentum True Wireless 3 суттєво відрізняються за конструкцією та зовнішнім виглядом від попередньої моделі. Вони стали більш компактними, мають обтічну форму та позбулись круглої сріблястої зовнішньої панелі. Корпуси навушників повністю зроблені з пластику, є білі, чорні та графітові.

Sennheiser Momentum True Wireless 3

На зовнішніх панелях — логотипи Sennheiser у вигляді тиснення та по два мікрофони. Один — поруч з логотипом, другий — трохи нижче, на згині корпусу.

Sennheiser Momentum True Wireless 3

Зовнішня частина навушників має досить різку форму з майже прямим кутом. Але це жодним чином не впливає на комфорт використання. По периметру кожного навушника є заглиблення для тих самих фіксуючих насадок.

Sennheiser Momentum True Wireless 3

Внутрішня частина навушників зроблена з чорного пластику у чорному та графітовому варіантах. На ній багато цікавого. Ще по одному мікрофону, по чотири контакти для заряджання, інфрачервоні датчики, світлодіоди та позначення лівого та правого навушника. Завдяки інфрачервоним датчикам працює функуція автоматичної паузи при вийманні навушника.

Sennheiser Momentum True Wireless 3

На перший погляд, звуковід досить короткий. Але, як виявилося, завдяки загальній продуманій конструкції, глибина посадки достатня. Діаметр та форма звуковода стандартні, чи близькі до того: SpinFit стали без проблем. Фіксуються надійно завдяки додатковій окантовці.

Sennheiser Momentum True Wireless 3

Загалом, конструкція навушників дуже зручна: майже відразу звикаєш до правильного їх положення. Глибина посадки достатня, а фіксація надійна незалежно від додаткових фіксаторів. Навушники не випадають з вушних раковинах навіть під час бігу. Їх дуже комфортно використовувати довгий час. І, що особливо актуально взимку, вони майже не виступають за межі вуха, тож проблем з шапкою немає. Загалом навушники виглядають і зібрані дуже добре. Є захист від вологи за стандартом IPX4. Тож під зливу попадати з ними не варто, а от заняття у спортзалі цілком витримають.

Sennheiser Momentum True Wireless 3 кейс

Зарядний кейс приносить особливе естетичне задоволення. Він, як і у минулих моделях, вкритий тканиною. Це виглядає та відчувається дуже круто, хоча з практичної точки зору може бути не досить довговічно. На верхній частині — лого Sennheiser. Зарядний роз’єм вирішили перенести на передню частину кейса, що незвично. Хоча не можу сказати, що незручно. Поруч — світлодіодний індикатор.

Sennheiser Momentum True Wireless 3 кейс

Кришка має автодоведення у кожному з крайніх положень, фіксується дуже чітко і абсолютно не хитається. Всередині — лише місця для навушників з контактами та напис Sennheiser. Що приємно, навушники дуже легко виймати з кейса, цим можуть похизуватись далеко не кожні TWS. Кейс став трохи меншим, але його все ще не зручно носити у кишені.

Технічні особливості

За звучання навушників відповідають фірмові 7-мм динамічні випромінювачі TrueResponse, такі ж як і у минулій моделі. Хоча налаштовані вони трохи по-іншому, але про звук ми поговоримо трохи пізніше. Щодо електронної складової, то виробник надає не дуже багато інформації. Обмежується даними, що використовується Bluetooth версії 5.2 LE, є підтримка кодеків SBC, AAC, aptX, aptX Adaptive та стандартів HSP, HFP, AVRCP, A2DP. І, звичайно ж, є активне шумозаглушення (ANC). На релізі Sennheiser Momentum True Wireless 3 не підтримували Multipoint (одночасне підключення до різних пристроїв), але з оновленням у листопаді ця функція з’явилась, як і ручний перемикач Hi-Res Mode 24 біт/96 кГц. Загалом, якість підключення досить стабільна. Навушники використовувались виключно в Hi-Res Mode, переривання були всього кілька разів на вулиці, де досить велика кількість сторонніх бездротових сигналів. З додаткових функцій варто згадати можливість кожного навушника працювати окремо у моно режимі. Та функцію автопаузи при витяганні навушника з вуха.

Sennheiser Momentum True Wireless 3

Для керування навушниками використовується сенсорні панелі на зовнішній частині кожного з навушників. Схема доволі зручна і її можна налаштувати у фірмовому застосунку Smart Control. Один дотик до правого навушника -— відтворення/пауза, відповідь на дзвінок. До лівого — пауза та активація режиму прозорості. Подвійний дотик до навушників — перемикання треків, довгий дотик — збільшення чи зменшення гучності. Потрійний дотик до лівого навушника — активація шумозаглушення, до правого — голосовий асистент. Застосунок Smart Control має досить багато функцій. Звісно є індикація заряду навушників та кейса, а також пожливість оновлення прошивки. Окрім цього є менеджер з'єднань, досить скромний трисмуговий еквалайзер з пресетами та додатковими функціями (посилення басів та режим Podcast з акцентом на голосі). Також є функція Sound Check для кастомного налаштування еквалайзера “на слух”. Ідея трохи нагадує Noble Audio FoKus Pro, але у “Ноблів” вона реалізована набагато краще.

Sennheiser Momentum True Wireless 3

Режим прозорості також має додаткові налаштування, включно з інтенсивністю та паузою. Шумозаглушення має додатковий режим проти вітру, що дійсно непогано спрацьовує. Фукнкція Sound Zones дозволяє налаштувати до 20 зон за геоположенням для автоматичного перемикання налаштувань навушників.

Sennheiser Momentum True Wireless 3

Також у додатку є можливість налаштування сенсорного керування (як сказано вище), активація Hi-Res Mode 24 біт/96 кГц, автовідповідь на виклик, автовідключення тощо.

Sennheiser Momentum True Wireless 3

Якість звуку, мікрофона та шумозаглушення

У Sennheiser Momentum True Wireless 3 компанія вирішила налаштувати звучання більш нейтрально та максимально універсально з точки зору музичних матеріалів та стилів. Тож тут V-подібна АЧХ не настільки виражена, як, наприклад, у попередника TWS 2, де низькі частоти були більш акцентовані. На минулих навушниках дуже добре звучала різноманітна електроніка, поп-музика, хіп-хоп. Нова ж модель здатна чудово грати як електроніку так і живу музику, починаючи з класики, джазу та закінчуючи важкими стилями.

Sennheiser Momentum True Wireless 3

Низькі трохи акцентовані, здебільшого мідбас, який дуже добре контролюється, має хорошу текстуру та дуже чітку, пружну атаку атаку. Суббас є в достатній кількості, але він “повільніший” і не настільки добре контролюється. Хоча свою основну фінкцію соковитої підкладинки він виконує дуже добре.

Середніх частот достатньо, вони не відведені на задній план і звучать живо та натурально. У даному випадку мова не йде про максимальну деталізацію, але її вистачає для чудового драйвового та захоплюючого звучання. Живі інструменти відтворюються досить точно та дуже приємно.

Високі частоти налаштовані рівно так, як це має бути у універсальній моделі, що позиціонується як масова. Ніяких дратуючих чи ріжучих призвуків немає, ВЧ трохи зм’якшені. Але, водночас, дуже приємні та детальні, завдяки чому загальне звучання має достатньо простору та повітря.

Sennheiser Momentum True Wireless 3

Окремо варто сказати, що Sennheiser Momentum True Wireless 3 приємно здивували широкою та глибокою уявною сценою, а також точним розділенням інструментів. За цим показником навушники одні з кращих TWS, що мені доводилось чути.

Система активного шумозаглушення в Sennheiser Momentum True Wireless 3 працює досить непогано і дійсно прибирає монотонний шум на вулиці. Але метро та епізодичні високочастотні звуки пробиваються. Загалом, “шумодав” дуже непоганий, але поки що в топових Sony працює краще. Режим прозорості свою функцію повністю виконує: чутно все, що відбувається навколо, але частотний діапазон трохи порізаний, це відчувається і виникає враження деякої синтетичності. Мікрофони загалом на хорошому рівні: голос чутно майже в будь-якому оточенні. Але, як і у інших TWS, діапазон затиснутий, тому голос відчувається не надто природним.

Автономність

Sennheiser Momentum True Wireless 3

Sennheiser обіцяє 7 годин прослуховування музики на одному заряді, а кейс може додатково зарядити їх 3 рази. Тож загалом маємо 28 годин. Підтримується бездротова зарядка за стандартом Qi та швидка зарядка: 1 година роботи після 10 хвилин зарядки. По Type-C навушники заряджаються близько 1.5 години. В реальних умовах при використанні кодека aptX Adaptive, активного шумозаглушення та гучності майже на максимумі, навушники працюють приблизно 5 годин.

Висновки

Sennheiser Momentum True Wireless 3 можна назвати одними з найкращих та найуніверсальніших TWS-навушників на даний момент. Вони мають дуже приємне, натуральне та драйвове звучання при відтворенні будь-яких стилів музики. Посадка у вухах дуже зручна та надійна, шумозаглушення працює добре, а час автономної роботи хай і не рекордний, але дуже непоганий. Чи варто переходити на нову модель з Sennheiser Momentum TWS2? Так, якщо бажаєте більш універсального та нейтрального звуку. І ні, якщо вам хочеться побільше басів. З конкурентів на думку приходить модель Sony WF-1000XM4. Шумозаглушення у Sony працює дійсно краще, але щодо звуку, то Sennheiser Momentum TWS3 звучать цікавіше.

Товари зі статті

 

САЛОН ПЕРСОНАЛЬНОГО АУДИО SOUNDMAG.UA

В салоне можно послушать и оценить все товары в наличии и получить профессиональную консультацию. Загляните к нам. Будем рады Вам помочь! 

 • Телефоны:

  (067) 691-74-96

  (093) 170-29-14

  (050) 711-84-96

  (044) 353-00-21

  График работы операторов:

  Пн - Пт 10:00 - 20:00

  Сб - Вс 11:00 - 18:00

 • Адрес салона:

  вул. Верхний Вал, 4А (цоколь)

  Доступно 1 паркоместо (№ 56)

  График работы салона:

  Пн - Пт 10:00 - 20:00

  Сб - Вс 10:00 - 18:00

 • Напишите нам:

  Skype:Soundmag.com.ua

  Консультация по товару: [email protected]

  Сервис, гарантия, предложения: [email protected]

  Тел. сервиса: (066) 418-19-11

Как пройти к саолну Soundmag в Киеве:

схема проезда
1. Проходим через Житний ринок (ст. м. Контрактовая Площадь) через ресторан "Файна Фамилия" 
схема проезда
2. Идем прямо около 100 метров до первой арки из красного гранита, заходим в арку.
схема проезда
3. Вход в наш салон с правой стороны на выходе из арки в цоколе. 
 • Телефоны:

  (099) 245-50-10

  (068) 828-02-01

  График работы операторов:

  Пн - Пт 10:00 - 20:00

  Сб - Вс: 10:00 - 18:00

 • Адрес салона:

  ул. Владимира Вернадского 19/21 

  График работы салона:

  Пн - Пт 10:00 - 20:00

  Сб - Вс: 10:00 - 18:00

 • Напишите нам:

  Skype:Soundmag.com.ua

  Каонсультация по товару: [email protected]

  Сервис, гарантия, предложения: [email protected]

  Тел. сервиса: (066) 418-19-11

Как пройти к салону Soundmag в Днепре:

схема проезда
 • Телефоны:

  (067) 691-74-96

  (093) 170-29-14

  График работы операторов:

  Вт - Пт 11:00 - 19:00

  Сб 11:00 - 18:00

  Вс - Пн Выходные

 • Адрес салона:

  ул. Канатная, 16

  График работы салона:

  Вт - Пт 11:00 - 19:00

  Сб 11:00 - 18:00

  Вс - Пн Выходные

 • Напишите нам:

  Skype:Soundmag.com.ua

  Консультация по товару: [email protected]

  Сервис, гарантия, предложения: [email protected]

  Тел. сервиса: (066) 418-19-11
схема проезда
 • Телефоны:

  (067) 691-74-96

  (093) 170-29-14

  График работы операторов:

  Пн - Пт 10:00 - 20:00

  Сб - Вс 10:00 - 18:00

 • Адрес салона:

  ул. Шевченка, 6

  График работы салона:

  Пн - Пт 11:00 - 19:00

  Сб - Вс выходные

 • Напишите нам:

  Skype:Soundmag.com.ua

  Консультация по товару: [email protected]

  Сервис, гарантия, предложения: [email protected]

  Тел. сервиса: (066) 418-19-11
схема проезда
 
Soundmag
Налаштування збережено