Каталог товарів

Огляд навушників Shanling Sono. Three Cool Cats

Огляд
18 Вересня 2023 182
Автор: Грегор Хата 

Досить дивно було спостерігати, як Шанлінг розширює та оновлює свої лінійки бюджетних ЦАП/підсилювачів, але при цьому ігнорує аналогічний сегмент навушників. До недавнього часу єдиною доступною моделлю в асортименті компанії були Shanling Myryad Music1. Це досить непогані навушники з відносно нейтральною подачею, хорошою комплектацією та широким вибором кольорових варіантів. Але хотілося б ще декілька проміжних ланок між ними, та середньобюджетними Shanling ME500Shanling MG600 і флагманськими моделями з майже чотиризначним валютним цінником. Нарешті перший крок в цьому напрямку зроблено, і сьогодні в мене на тесті Shanling Sono. Забігаючи наперед скажу, що новинка справила дуже позитивне враження, і вам точно варто звернути на неї увагу, якщо ви приглядали собі модель в ціновому діапазоні до 100 доларів. Ні слова більше, перейдімо до тесту.

Пакування та комплектація 

Shanling Sono постачаються в невеликій коробці чорного кольору з лаконічним сріблястим підписом. Всередині, крім самих навушників, вас чекають п‘ять пар амбушюр: чотири пари стандартних, які відрізняються розміром, плюс пара двофланцевих типу “ялинка”. Теоретично останні забезпечують кращу фіксацію та пасивну звукоізоляцію, але підійдуть далеко не кожному. Мені в них було не дуже комфортно, тому весь тест я провів на класичних моделях, але раджу хоча б спробувати. Звуковід досить універсальний, і з підбором сторонніх насадок проблем не буде. Єдине на що варто звертати увагу при виборі, це компенсаційний отвір, який знаходиться доволі близько до кінця звуководу. Якщо його перекрити, характер звучання навушників сильно зміниться(і далеко не в кращу сторону). 

  

Крім того в комплекті є компактний жорсткий кейс для транспортування, типовий набір макулатури та пара змінних звукових фільтрів. От чого вже справді не чекаєш побачити в цьому ціновому діапазоні. Якщо про кейс багато сказати не вийде(він хорошої якості, і повністю виконує свої функції), то зі змінними фільтрами все значно цікавіше. По замовчуванню на Shanling Sono встановлені наконечники з чорним обідком. Додаткові фільтри мають червоний обідок, встановлюються замість штатних на різьбу, і дозволяють зробити звучання навушників більш басовитим. Детальніше про них розповім у відповідному розділі, а поки що підсумую: за мірками бюджетного сегменту комплектація на високому рівні, і явно виділяється на фоні конкурентів. Враховуючи таку солідну презентацію, сміливо можу рекомендувати Shanling Sono на роль подарунка, причому представникам обох статей.

Технічні характеристики та ергономіка 

Навушники виготовлені з литого цинкового сплаву, і відполіровані до дзеркального блиску. Вони легко збирають відбитки пальців, але так само легко чистяться. На зовнішній поверхні чаші є лаконічний логотип компанії, який не вибивається із загального стилю. 
Комплектний з'ємний кабель довжиною 1,3м зроблений із посрібленої міді, та вкритий прозорою оболонкою. Він дуже легкий та м'який, не схильний до заплутування і має сформовані дуги для завушного кріплення. Підключення відбувається за допомогою 2-pin роз'єму 0,78 мм. Але в мене залишилися претензії до штекера та перемички. Вони алюмінієві, дуже легкі і суб'єктивно їм не вистачає солідності. Наче неакуратний мазок на картині майстра.
Внутрішня начинка Shanling Sono побудована за гібридною конфігурацією, причому доволі незвичайною. В них використовуються два динамічні драйвери(для низьких та середніх частот) плюс одна збалансована арматура для високих. Заявлений частотний діапазон 16гц - 40кгц, чутливість 103дБ, імпеданс 16Ом, що дозволяє без проблем використовувати їх в парі з телефоном(якщо він має 3.5мм порт).
Посадка навушників просто ідеальна. Компактні корпуси та звуковід під правильним кутом дозволяють комфортно розмістити їх у вухах, і забути, що вони там є. Sono не випадають з вух(не забувайте спробувати різні розміри амбушюр, щоб обрати найоптимальніші), не тиснуть, і майже напевне підійдуть більшості користувачів. 

Характер звучання

Традиційно я спочатку коротко опишу загальні враження від навушників, а потім пройдуся по конкретних треках. Shanling Sono має добре виражену V-подібну АЧХ з акцентом на низьких частотах та досить теплим музичним почерком. Я б назвав їх яскравими та соковитими, в своєму ціновому діапазоні вони точно викличуть вау-ефект, особливо, якщо говорити про мікс музичних стилів.
Бас потужний та об'ємний, з добре відчутною фактурою та динамікою. Середина тепла та насичена, не настільки деталізована, як у випадку з арматурними гібридами(нагадаю, що в Sono за середину відповідає динамічний випромінювач), але приємна і добре пропрацьована. Високі частоти чіткі і детальні, але трохи притримані, наче на повідку. Вони досить реалістичні, з високою роздільною здатністю, проте не ріжуть слух тонкими піками, мені подобаються такі налаштування.
Кілька слів про змінні фільтри з червоним обідком, які йдуть в комплекті. 

  

Вони роблять і без того потужний бас ще потужнішим та об'ємнішим. І хоча я люблю басовите звучання, основний тест проводив на стандартних фільтрах з чорним обідком, і ось чому. Якщо з червоними фільтрами слухати треки, які на етапі мастерингу отримали акцент на низькочастотному діапазоні, середина відверто провалюється на задній план. І хоча я знімаю капелюха перед їхньою здатністю “розкачувати” збалансовані записи, мій вибір в результаті залишився за умовно “нейтральними” чорними фільтрами просто через різноманіття моєї музичної бібліотеки. 
Ось коли справді потрібно використовувати червоні і лише червоні фільтри, так це при перегляді сучасних блокбастерів та численних відео, на яких невідомі добрі безпілотники в компанії з великими квадратними ракетами відвідують тепер вже неіснуючі корита в ремонтних доках терористичної імперії. Абсолютне задоволення! Не забувайте підтримувати Українську Армію, щоб таких відео ставало все більше.
Тепер детальніше про звучання Shanling Sono на штатних звукових фільтрах з чорним обідком. Як завжди, я почну тест з чогось активного, з великою кількістю басів. Цього разу відкривати бал довелося Rihanna - S&M. Трек звучить насичено і збалансовано. Завдяки динамічній парі(я про динаміки) на низьких і середніх частотах відчувається абсолютна цілісність композиції та об'єм. Вокал не губиться, добре деталізований, ширина сцени цілком достатня. Наступною на черзі була Alice Merton - No Roots. В порівнянні з моїми KZ ZS10 Pro виявилося, що Sono трохи відтягує середину в глибину, зміщуючи загальний баланс сцени. Не скажу, що це добре чи погано, просто звучить інакше, і обидва варіанти мають своїх поціновувачів. Саме тому ми завжди радимо по можливості особисто приходити в магазин і тестувати навушники перед тим, як купувати. Щоб закрити із “клубною музикою”, ставлю Alex Gaudino - Destination Calabria. Той випадок, коли хочеться більше потужності та драйву, і червоні фільтри відіграють краще, На стандартних фільтрах звучання добре збалансоване, але хочеться трохи більше “Спейсі”. 

  

Переходячи до більш спокійного сетапу, вмикаю Monika LIU - Sentimentai. Якщо ви дивилися минулорічне Євробачення, то мали запам'ятати елегантну Литовську дівчину з дуже глибоким, і одночасно ніжним вокалом. Тут різницю робить фірмова теплота Shanling Sono, трек звучить дуже “солодко”, наче гаряча карамель. Голос Моніки добре опрацьований, з чітким позиціонуванням, деталі лягають в єдину картину, не перетягуючи ковдру на себе. До речі, якщо не чули раніше, рекомендую також послухати один з каверів, у створенні якого вона брала участь: Vilnius version feat. Monika Liu, Daiva - Stefania.
Наступним в черзі був ще один кавер, цього разу Simply Three - Sweet Dreams. Під час прослуховування виникли деякі підозри, які пізніше підтвердилися на Peter Bence - Don't Stop Me Now. Незважаючи на загальну цілісність треків, середині місцями не вистачало деталізації. Таке відчуття виникало через те, що порівняння велося з парою навушників, в яких за середину відповідали арматурні випромінювачі, що одразу робить його не зовсім коректним. На захист Sono скажу, що вони видають більш збалансовану картину вцілому. Скажімо вже в наступному треку 2CELLOS - Supermassive Black Hole ft. Naya Rivera це баланс зіграв на користь Шанлінга, коли віолончель та вокал гармонійно доповнили одне одного.

Конкуренти та висновки

На момент написання цього тексту Shanling Sono коштували приблизно 90 доларів. В цьому бюджеті конкурентів в них небагато, але всі вони досить сильні. Трохи дешевші Queen of Audio Vesper можуть похвалитися яскравішим дизайном(на вибір доступні декілька варіантів кольорів), такою ж багатою комплектацією(хоч і без змінних фільтрів), проте вони не настільки універсальні в плані посадки та комфорту(нагадую, що це суб'єктивно, завжди краще поміряти особисто). Те ж можна сказати і про FiiO FH1s. Обидві моделі мають гібридну конструкцію з одним динамічним драйвером, та одним арматурним. Також варто згадати про Audio-Technica ATH-E40, хоча вони позиціонуються як моніторні навушники, тобто тяжіють до більш нейтральної подачі. І звичайно Knowledge Zenith PR1, незважаючи на відверто бідну комплектацію(та й взагалі, пакування від KZ це просто обійняти і плакати) можуть похвалитися 13,2-мм планарним(!!) драйвером, який краще один раз почути, ніж десять разів прочитати огляд.  

  

Shanling Sono однозначно візьмуть своє в ніші аудіофільських навушників до 100-120 доларів. Вони можуть запропонувати витончений дизайн, багату комплектацію, насичене  тепле звучання, в якому вгадується фірмовий почерк компанії. Принаймні я серйозно задумався над апгрейдом..

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено